Sypialnia w stylu vintage – czy warto postawić na łóżko tapicerowane?

Styl vintage jest bardzo charakterystyczny – nawiązuje do dawnych wystrojów wnętrz, ale z wykorzystaniem nowoczesnych mebli i dodatków. Świetnie sprawdzi się u osób, które cenią sobie przytulny, domowy klimat i nie jest im po drodze z surowym industrialem lub minimalizmem. Jakie meble do sypialni w takiej aranżacji wybrać i czy może tam stanąć łóżko tapicerowane? Przekonaj się o tym!

Jakie meble pasują do sypialni w stylu vintage?

Aby prawidłowo odtworzyć ten rodzaj aranżacji w dowolnym wnętrzu, warto posiłkować się różnymi starymi fotografiami. Z pewnością przysłużą Ci się tutaj wysokiej jakości, dobre szafy i komody drewniane odrestaurowane w odpowiedni sposób. Drewno, wełna, bawełna, mosiądz lub malowany metal – to materiały, które świetnie prezentują się w retro stylizacjach. Meble do sypialni to jednak przede wszystkim łóżko. Idealnie będzie tam wyglądało to o solidnej dębowej ramie z wezgłowiem albo stalowe – na przykład z giętymi artystycznie prętami. Twój wybór powinien zależeć przede wszystkim od tego, jaki efekt finalny chcesz uzyskać.

Sypialnia vintage w stylu królewskim

Jeśli zależy Ci na tym, aby uzyskać w swojej sypialni efekt ponadczasowej elegancji, warto wybrać takie meble, które go podkreślą. Może to być na przykład łóżko 180×200 tapicerowane z dużym wezgłowiem i wyrazistymi przeszyciami. Ma ono królewski charakter i wybrane w głębokim kolorze granatowym, bordo lub ciemnozielonym z pewnością nada odpowiedniego kierunku całej aranżacji.

Sypialnia w stylu lat ‘80

Możesz też pokusić się o to, by urządzić to pomieszczenie w stylu bliskim lat ’80, czyli z wykorzystaniem tkanin w kolorach charakterystycznych dla tego czasu – zgniłej zieleni, musztardowego, ceglastej czerwieni czy brązów. Meble do sypialni w takich obiciach są bardzo charakterystyczne, powinny jednak pozostawać proste i skromne. Dzięki temu będą lepiej pasować do innych, kontrastowych elementów dekoracji – tapet, komód czy dywanów vintage. Łóżko 180×200 tapicerowane to jeden z najchętniej wybieranych przez klientów rozmiarów, z uwagi na komfort, który gwarantuje. Warto pomyśleć więc o tym, by zrobić dla niego miejsce w swoim domu i korzystać w pełni z przestrzeni do spania, jaką ono oferuje.

Łóżko drewniane, metalowe czy tapicerowane?

W zależności od tego, jaki konkretnie efekt stylistyczny chcesz uzyskać, możesz postawić w swojej sypialni w stylu vintage na meble różnego rodzaju – metalowe malowane na biało z giętymi wezgłowiami, z ciemnego drewna w naturalnym odcieniu lub malowanego na różne kolory z efektami postarzenia, oraz tapicerowane – najlepiej welurowe. Wszystkie one stanowią bardzo charakterystyczny element wnętrza, dlatego powinny być wybrane rozważnie – a przede wszystkim dopasowane do Twoich pozostałych mebli, takich jak komody czy szafy. Dzięki temu uda Ci się stworzyć klimat, na którym Ci zależy. Nie bój się eksperymentować – wybieraj meble, które Ci odpowiadają i zestawiaj je, by otrzymać niepowtarzalne aranżacje pasujące do Twojego gustu!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczDniae *

4 × jeden =