Dlaczego mieszkania deweloperskie w Warszawie cieszą się niesłabnącą popularnością?

Czy zakup nieruchomości od dewelopera to dobry pomysł? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, wystarczy spojrzeć na statystyki. Mieszkania w stanie deweloperskim wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Kupowane są zarówno przez inwestorów planujących wynajem, jak i osoby chcące zamieszkać w wybranym lokalu na stałe. Sprawdź, dlaczego tak jest i jak wygląda współczesny rynek nieruchomości w Warszawie.

Nowoczesne budownictwo w Warszawie

Współczesna architektura ma wielu zwolenników. Nowe osiedla są w stanie zaoferować mieszkańcom wiele udogodnień, na przykład garaże podziemne, dzięki którym można zaparkować swoje auto w bezpiecznym miejscu, pod dachem. Znajdujące się w nich lokale mają też nowocześniejszy układ, sprzyjający trybowi życia współczesnych warszawiaków. Aneksy kuchenne, przeszklone tarasy, niewielkie ogródki w mieszkaniach na parterze. Proste formy, windy na klatkach schodowych, zamknięte i strzeżone tereny osiedlowe. To wszystko jest nie tylko modne, ale też funkcjonalne. Spełnia oczekiwania osób szukających komfortowego miejsca do życia. Wiele osiedli na swoim terenie zapewnia także punkty usługowe i gastronomiczne oraz place zabaw dla dzieci.

Stan techniczny mieszkania

Kupując lokal z rynku wtórnego, tak naprawdę nigdy nie wiesz, czego się spodziewać. Dużym ryzykiem są stare instalacje i materiały budowlane. Przeciekający dach, grzyb na ścianie, pęknięta rura, niedziałający prąd… Tego typu problemy mogą wynikać z przestarzałej konstrukcji budynku, a naprawa awarii i uszkodzeń sporo kosztuje. Niekiedy trudno je wykryć przed podpisaniem umowy. Deweloperzy oferujący sprzedaż mieszkań w Warszawie muszą przestrzegać restrykcyjnych norm prawnych i przejść przez procedury odbioru technicznego. Ponadto udzielają klientom gwarancji i są zobowiązani do napraw usterek. Nowoczesne materiały i instalacje często są też bardziej funkcjonalne i trwalsze.

Aranżacja lokalu deweloperskiego

Nieruchomość od dewelopera to idealny wybór dla osób, które chcą maksymalnie dostosować przestrzeń do swoich potrzeb. Jeżeli budynek jest w trakcie budowy, zazwyczaj istnieje możliwość wprowadzenia drobnych zmian do projektu mieszkania. Ponadto stan surowy umożliwia wykonanie aranżacji od podstaw. Nie trzeba zrywać starych tapet, naprawiać uszkodzonego parkietu i wykonywać wielu innych, czasochłonnych prac, typowych dla remontu nieruchomości z rynku wtórnego. Mieszkania deweloperskie łatwiej urządzić według swojego gustu. Może to okazać się tańsze od gruntownej renowacji zaaranżowanego już lokalu. To Ty wybierasz typ okładziny podłogowej i ściennej, oświetlenie, meble i inne elementy wyposażenia.

Mieszkania deweloperskie w Warszawie

Powyżej wskazane powody mają duży wpływ na sukces ofert deweloperów. Nabywcom zależy na wysokim standardzie wykończenia mieszkania, miejscu do zaparkowania auta oraz spersonalizowaniu życiowej przestrzeni. Zainwestuj w nieruchomość w stanie deweloperskim w Warszawie, a z pewnością wiele zyskasz. Jeżeli sam nie zechcesz w niej zamieszkać, bez problemu ją komuś wynajmiesz.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczDniae *

dwanaście + trzynaście =