Dzięki szklarni w ogrodzie można cieszyć się uprawą roślin egzotycznych, jak i naszych rodzimych warzyw i owoców. Szklarnia z poliwęglanu jest zarówno funkcjonalna, jak i praktyczna, ale by odgrywała swoją rolę, należy odpowiednio przygotować jej podłoże.
Szklarnie z poliwęglanu
Szklarnie z poliwęglanu dostępne są w wielu ofertach, zanim jednak zdecydujesz się na jej zakup, dobrze przyjrzyj się ich ofertom. Zapewne zależy ci, by twój zakup był trwały. Aby nie trzeba było tak jak w przypadku tunelu foliowego lub marnej jakości szklarni zmieniać jej za kilka lat na inną, sprawdź, z czego wykonana jest konstrukcja.
Dobrym wyborem są szklarnie z poliwęglanu dostępne u producenta, w firmie Botanic. To właśnie ich szklarnie z poliwęglanu służą klientom nawet 15 do 25 lat, czyli utrzymują trwałość na bardzo wysokim poziomie.
Dzieje się tak, ponieważ szklarnie z firmy Botanic mają ultra mocną konstrukcję, żadnych łączeń i skręceń, co zapewnia szklarni doskonałą stabilność. Szklarnie wykonane są z poliwęglanu i profili stalowych dwukrotnie ocynkowanych o przekroju 20 × 20, 30 × 20, 40 × 20. Stal dzięki ocynkowaniu skutecznie ochroni konstrukcję przed korozją.
Gdzie postawić szklarnię z poliwęglanu?
Szklarnia z poliwęglanu powinna stanąć w miejscu z dobrym nasłonecznieniem, dobrze byłoby, aby jej dłuższy bok ustawiony był na południe. Dzięki temu nasłonecznienie zostanie optymalnie wykorzystane.
Ważne, by pamiętać, że szklarnia powinna również być osłonięta od wiatru, postawiona na twardym gruncie, dobrze wypoziomowanym.
Gotowy fundament, czy wystarczy odpowiednio przygotowane podłoże?
Szklarnie z poliwęglanu oprócz swojej niezwykłej trwałości, mają także zaletę – przy ich montażu nie jest wymagane stawianie fundamentu. Oczywiście dla tych, co chcą, by ich szklarnia z poliwęglanu stanęła na fundamencie firma Botanic przygotowała gotowy ocynkowany fundament do szybkiego montażu.
Jak powinien wyglądać teren pod szklarnię?
Teren wybrany na postawienie szklarni powinien być przede wszystkim równy, płaski, ewentualnie nieznacznie nachylony. Zbyt mocno pochylony teren sprawi, że z gleby będą wymywane składniki odżywcze, co z pewnością dobrze nie wpłynie na rozwój roślin.
Ziemia powinna być oczyszczona z:
- kamieni;
- traw;
- korzeni;
- lub tego, co mogłoby przeszkadzać w montażu szklarni.
Przy postawionej już szklarni zapewne będziesz chciał stworzyć w niej grządki. Jeśli nie masz czasu na ich wykonanie w firmie Botanic otrzymasz już gotowe grządki o wysokości 20 cm i 40 cm, a by ułatwić sobie podlewanie, warto wykorzystać zestaw do nawadniania roślin. W przypadku, kiedy grządki będziesz chciał wykonać samodzielnie, najczęstszym stosowanym materiałem jest drewno. Wybieraj do tego grube deski i co jakiś czas wspieraj grządki kantówkami, w zależności od ich długości.