Sztuczny trawnik jak naturalny

Obecnie znana sztuczna trawa ogrodowa jeszcze kilkadziesiąt lat temu wyglądała zupełnie inaczej. Jej początki przypadają na połowę XX wieku. Sztuczna murawa miała zastąpić naturalną trawę na boiskach sportowych. Niestety niezbyt dobrze spełniała swoje zadanie ze względu na kiepską jakość, brak trwałości. Przy intensywnym użytkowaniu szybko ulegała zniszczeniu. Korzystanie z niej wiązało się z dyskomfortem i zwiększało ryzyko kontuzji. Po wielokrotnym udoskonaleniu technologii produkcji powstała sztuczna trawa o wysokich walorów użytkowych i estetycznych.

Sztuczny trawnik wyglądający jak naturalna trawa? To możliwe!

Sztuczna trawa z rolki Legionowo umożliwia szybkie założenie trawnika w dowolnym miejscu. Rozwiązanie to sprawdzi się nawet w przypadku miejsc zacienionych, narażonych na działanie intensywnego promieniowania słonecznego. Gleba nie musi być zasobna w składniki pokarmowe, bo syntetyczna murawa poradzi sobie w każdych warunkach. Jej zakup jest jednorazowym wydatkiem. Można liczyć na niewielkie koszty eksploatacyjne, łatwą pielęgnację. Układanie sztucznej trawy jest niezwykle proste, więc nie ma problemu z zajęciem się tym we własnym zakresie. Do wyboru są różne sposoby zamontowania sztucznego trawnika.

Świetnie nada się do tego klej, taśma z mocnym klejem. Można również sięgnąć po wkręty i przykręcić wykładzinę do podłoża. Dobrze przytwierdzona murawa będzie stabilna. Nie trzeba martwić się o jej samoczynne przemieszczanie. Syntetyczna murawa do złudzenia przypomina naturalną trawę. Wystarczy wejść na stronę https://trawa-krajobrazowa.pl/, aby się o tym przekonać. Do wyboru są warianty trawy krajobrazowej i boiskowej, w zależności od przeznaczenia. Można przebierać w kolorach, barwy zostały świetnie odwzorowane. Trzeba się dokładnie przyjrzeć, aby dostrzec, że trawnik jest syntetyczny. Nawet w dotyku wspaniale imituje prawdziwą trawę. Najczęściej do produkcji sięga się po włókna polietylenowe i polipropylenowe.

Syntetyczna trawa świetna alternatywa

Sztuczny trawnik sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zasiania trawy. Jeśli ktoś stawia na wygodę, chce zaoszczędzić czas i pieniądze, to murawa z rolki staje się idealną opcją. Niskie koszty eksploatacyjne to ogromna zaleta, to samo można powiedzieć o bezproblemowej pielęgnacji. Syntetyczny trawnik nie wymaga podłoża zasobnego w składniki mineralne. Nie trzeba pamiętać o podlewaniu, koszeniu. Znika problem z chwastami, niszczeniem murowy na skutek działania niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Sztuczny trawnik wygląda pięknie każdego dnia. Wystarczy go regularnie grabić, czyścić przykładową myjką wysokociśnieniową. Można mieć na swojej posesji trawę przypominającą łąkę, leśne runo, wysokie źdźbła przy akwenie wodnym. Wybór jest ogromny, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Założenie trawnika z rolki jest niezwykle łatwe i nie zajmuje wiele czasu. Każdy sobie z tym poradzi. Sprawdzi się rewelacyjnie w ogrodzie, na balkonie i tarasie. Nadaje się także na boisko sportowe, plac zabaw, pole namiotowe. Miękkie źdźbła sprawiają, że chodzenie boso po syntetycznej murawie wiąże się z przyjemnymi odczuciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczDniae *

1 × cztery =