Pierwsza zaleta ceglanych płytek podłogowych — uniwersalność!

Płytki podłogowe ze starej cegły pasują do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Świetnie sprawdzają się w surowym lofcie, w naturalnym stylu skandynawskim i w rustykalnych aranżacjach. Na bazie ceglanych płytek można stworzyć atrakcyjny wystrój, pełen spokoju, ciepła i szczypty elegancji. O ich uniwersalności świadczy również odporność na uszkodzenia i możliwość montażu w każdym pomieszczeniu. Znajdź już dziś najlepsze dla siebie rozwiązanie i zaaranżuj wygodne, eleganckie wnętrza, w których przebywa się z przyjemnością.

Ceglane podłogi – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Cegły rozbiórkowe w stylu retro to bardzo ciekawy element dekoracyjny na podłogę. Również płytka ceglana na ścianę  ma wielu zwolenników. Płytki minimalnie różnią się od siebie wzorem, fakturą i barwą, ale zawsze gwarantują naturalny i zachwycający efekt. Położenie odpowiedniej fugi dekoracyjnej i impregnatu sprawia, że podłoga wygląda atrakcyjnie i ciekawie dopełnia wystrój wnętrza. Przyciąga spojrzenia, bo kojarzy się z tradycją, z dawnymi sposobami na aranżację pomieszczeń i z naturalnością. Jednak w nowoczesnym wydaniu daje znacznie więcej możliwości w kreowaniu wymarzonych i stylowych wnętrz. Możesz położyć cegłę na całej podłodze lub na wydzielonej powierzchni, co doda  pomieszczeniu jeszcze więcej uroku. Takie rozwiązanie to bardzo dobry pomysł na oddzielenie jednej strefy od drugiej, np. salonu od kuchni.

Praktyczność i elegancja – to się po prostu opłaca!

Chyba nie trzeba przypominać, że stylizowane płytki ceglane retro mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim  to ekonomiczna inwestycja na długie lata. Płytki z naturalnej cegły są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Zachowują świeży wygląd i dodają wnętrzu z jednej stron przytulności, a z drugiej ekstrawagancji. Niezwykle istotną cechą, jaką mają płytki ceglane podłogowe, są bardzo dobre właściwości akustyczne. Oprósz tego, cegła dzięki specyficznej strukturze wycisza wnętrze i ma zdolność do akumulowania ciepła. Dlatego na jej bazie strwożysz ciepłe, klimatyczne wnętrze, w którym zawsze odpoczniesz od miejskiego zgiełku.

Odkryj klimat retro z płytkami podłogowymi z cegły

Płytka podłogowa ze starej cegły sama w sobie wygląda rewelacyjne. Jeśli znajdzie się w otoczeniu mebli stylizowanych na te z minionych epoki, efekt ceglanej podłogi będzie imponujący. Dlatego zadbaj o to, aby odpowiednio zaaranżować wnętrze pod względem stylu i koloru. Płytki z cegły na podłogę tworzą ciekawy duet z drewnianą komodą na zwężanych nóżkach, krzesłami ze sklejki czy przeszklonym regałem. Dodaj fantazyjne kolorowe dodatki np. dywany, pledy,  błyszczące tkaniny i abstrakcyjne obrazy na ścianę. Mocne, wyraziste kolory będą dobrze korespondować z białą, minimalistyczną ścianą oraz ze szkłem, kamieniem i drewnem. Czerwone lub pomarańczowe płytki ceglane podłogowe stworzą ze ścianą atrakcyjne zestawienie. Do wnętrza wstaw też kilka sprzętów stylizowanych na stare, np. telefon czy lustro w zdobionej ramie. 

Gdzie szukać inspiracji na ceglane podłogi z cegły? Przede wszystkim sprawdź ofertę dobrych producentów i sklepów. Zobacz, jak wiele ciekawych i modnych produktów, można znaleźć w jednym, dobrze zaopatrzonym sklepie, np. w: ceglanyrenesans.pl. Wystarczy porównać ofertę i dopasować ją do swoich potrzeb oraz preferencji. Płytki podłogowe ceglane od ceglany renesans występują w wielu modnych wzorach i kolorach, co daje nieotańczone możliwości wyboru. Z płytkami ceglanymi Twoje mieszkanie zawsze będzie miało wyjątkowy charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczDniae *

dziewięć + jeden =