Jak przedłużyć żywotność tarasu drewnianego?

Drewno to jeden z najchętniej wybieranych materiałów na taras. To ponadczasowe i ekologiczne rozwiązanie, które zachwyca swoim pięknem i stylem, a jednocześnie mają wiele praktycznych właściwości. Pomimo wysokiej wytrzymałości, przydomowa przestrzeń przy intensywnej eksploatacji z czasem może jednak ulec zużyciu. Podpowiadamy co zrobić, aby taras mógł posłużyć Ci przez długie lata, nie tracąc na swoim wyjątkowym wyglądzie.

Solidna konstrukcja nośna to podstawa

Pozornie nieoczywistym, jednak zarazem niezwykle skutecznym sposobem na przedłużenie żywotności tarasu jest solidna podstawa skonstruowana z legarów, na którą ułożone zostaną deski drewniane. Częsty wybór stanowi w ostatnim czasie taras wentylowany, do którego budowy wykorzystuje się wsporniki regulowane (https://julomax.pl/wsporniki-regulowane-do-budowy-tarasow-podniesionych). Te niepozornie wyglądające elementy, służą do regulacji i poziomowania powierzchni. Pozwalają również na jej dostosowanie do ukształtowania terenu, co pozwala na zaoszczędzenie środków, które w przeciwnym razie musiałyby zostać poświęcone na wyrównywanie podłoża. Wsporniki tarasowe znacznie ułatwiają montaż, pomogą również w szybkim odprowadzaniu wody, czy też zachowaniu odpowiedniej izolacji termicznej. Ich zastosowanie pozytywnie wpływa na żywotność oraz trwałość tarasu, co pozwoli Ci cieszyć się nim przez długi czas.

Pielęgnacja tarasu

Deski drewniane, aby utrzymały swój wyjątkowy wygląd, wymagają regularnej konserwacji i pielęgnacji. Niezwykle istotne jest regularne czyszczenie tarasu – zamiatanie oraz mycie czystą wodą bądź myjką ciśnieniową pomoże w utrzymaniu jego dobrego stanu. Podstawę stanowi również systematyczne olejowanie podłogi, do którego niezbędne produkty znajdziesz na stronie https://julomax.pl/chemia-parkieciarska. To ono przywraca nienaganny wygląd drewnianych desek, chroni je przed czynnikami zewnętrznymi, w tym promieniami UV, wilgocią czy biodegradacją. Warto jednak pamiętać, że zasady ich pielęgnacji w dużej mierze zależą od użytego do budowy tarasu drewna. Każde z nich bowiem różni się nieco właściwościami, wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Więcej o różnych gatunkach drewna i ich pielęgnacji dowiesz się na stronie  https://julomax.pl/pl/n/list.

Taras drewniany to świetne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w każdej aranżacji. Pamiętaj jednak, aby do jego budowy zamawiać produkty najwyższej jakości, od której w dużej mierze zależy jego trwałość. Wysokiej klasy wsporniki, deski tarasowe, produkty do pielęgnacji podłóg i wiele więcej znajdziesz na stronie Julomax.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczDniae *

szesnaście − 13 =