Czy warto inwestować w podłogi drewniane?

Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych materiałów wykończeniowych, jednak tradycyjne drewno wciąż ma bardzo wielu zwolenników. Drewniana podłoga pasuje zarówno dla małego mieszkania w bloku, jak i dużego domu jednorodzinnego, a dzięki nowoczesnej obróbce drewno można wykorzystać nawet w łazience czy kuchni.

Wysoka trwałość

Podłoga z drewna wytrzyma wiele lat, do tego można ją poddawać renowacji, co raczej nie jest możliwe w przypadku płytek ceramicznych albo tanich paneli ze sztucznego tworzywa. Na drewnianą podłogę producent daje gwarancję, a dzięki odpowiedniej pielęgnacji jej żywotność da się nawet wydłużyć, a naturalne starzenie drewna może jeszcze bardziej zwiększyć jego atrakcyjność, czego nie da się powiedzieć o innych materiałach wykończeniowych.

Mnogość kolorów i wzorów

Drewniane podłogi różnią się wyglądem, dlatego niezależnie od aranżacji wnętrza, da się ją dopasować tak, by idealnie zgrywała się z resztą. Na Podlogizcharakterem.pl dostępnych jest wiele gatunków drewna, do tego producent oferuje rozmaite układy desek, w tym skomplikowane, bardzo efektowne wzory pałacowe. Drewno na podłodze może zachować swój oryginalny kolor, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by całą powierzchnię pomalować na dowolny odcień, jeśli właśnie takie rozwiązanie wydaje się najciekawsze. Prócz tego różne są stopnie lakierowania parkietu albo drewnianą podłogę pokrywa się warstwą wosku.

Ciepła i przytulna atmosfera

Podłogi z drewna są ciepłe, miłe w dotyku, dodają wnętrzom przyjemnego, domowego klimatu. Świetnie współgrają nie tylko z tradycyjnym wystrojem, ale też ze stylem nowoczesnym, industrialnym czy skandynawskim, przełamując surowy charakter naturalną urodą drewna. Idealnie nadają się do pomieszczeń, w których nie ma żadnych dywanów czy chodników – wyglądają na tyle atrakcyjnie, że i bez dodatkowych materiałów pokój wygląda elegancko, w chodzenie po nim boso jest komfortowe nawet zimą.

Drewno w każdym wnętrzu

Uniwersalność drewna dotyczy także rodzaju pomieszczeń. Podłogi z desek nadają się nie tylko do sypialni i salonu, ale także do kuchni, holu czy łazienki. Drewnem można też wykończyć przydomowy taras. Oczywiście w miejscach o dużym natężeniu ruchu oraz tam, gdzie panuje wysoka wilgoć, potrzebne będzie drewno określonych gatunków, dlatego przez zakupem warto dokładnie sprawdzić parametry podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczDniae *

osiemnaście − 4 =